BURCU KAYA
04 Aralık 2009  |   Spiker - Sunucu  |   3

NTV HABER SPİKERİ

Burcu Kaya hafta sonu gündüz, hafta içi gece saat başı haberlerinin yüzü. Kaya, yüksek öğrenimini Celal Bayar Üniversitesi Spor Akademisi’nde tamamladı, profesyonel olarak voleybol ve atletizm sporlarıyla uğraştı. Ayrıca, kendisi bir voleybol hakemi.

Televizyonculuğa Balıkesir’de yerel bir televizyon kanalında ana haber spikerliği yaparak başladı. Spikerlik dersleri aldıktan sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nden başarıyla mezun oldu.

burcu-kaya5
Yerel televizyonda beş yıl çalıştıktan sonra Haber 7 kanalında 1 sene haber spikerliği yaptı ve mesleğinin dönüm noktası diye tanımladığı NTV haber merkezinde haber spikerliğine başladı.

burcu-kaya2

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, çocukluk hayallerini gerçekleştirenlerden. “Çocukken şarkıcı olmak isteyen mikrofonu alır eline, futbolcu olmak isteyen top oynar, bense bıcır bıcır konuşan, insanlara sürekli bir şeyler anlatmaya çalışan, kalabalık gruplara hitap etmeye meraklı bir çocuktum. Sanırım beni bu mesleğe yönlendiren en büyük etken. Dünyaya bir daha gelsem yine bu mesleği seçerim. İşimi yapmaktan inanılmaz zevk alıyorum” diyor.

burcu-kaya4

burcu-kaya6

burcu-kaya3

Etiketler: , , , ,

Yorumlar

 1. Cemal AKTAN  

  Merhabalar Burcu Hanım
  Sizi Çok Başarılı Buluyorum. Ekrana Çok Yakışıyorsunuz Kutlarım. Adeta Tam Bir Hanımefendisiniz…
  Saygılarımla
  Cemal AKTAN

 2. sezgin  

  burcu hanım bir insan bu kadar mı güzel haber sunar ve o güzelliğniz varya inşallah rabbim sizin kalbinize göre verir her şeyi kendinize iyi bakın allaha emanet ol güler yüzle güzel insan

 3. özcan muslu  

  burcu neredesin sabah kalkınca haberleri senden alıyorduk sen yoksun demek sabahları ntvi yok demek

Yorum yazabilirsiniz.