BAYAN SPOR SPİKERLERİ ARTIYOR!
04 Mayıs 2011  |   Haberler, Spiker - Sunucu  |   4

Televizyonda hem güzel hem de spor bilgisi ile erkeklerden aşağı kalmayan kadın spikerler artıyor. Erkeklerin tekelinde olduğu sanılan spora kadın eli değince de sporun keyfi bir başka oluyor.

İşte onlardan biri: Aysun Çekiç

D Spor Gece haber spikeri

Aysun Çekiç
2002 yılında çıktığı spor yolculuğunda, ilk röportajını Fenerbahçe´nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis ile yaptı.

aysun-çekiç-1

Gazete, televizyon ve haber ajansında uzun yıllar spor muhabirliğini başarıyla yürüten Aysun Çekiç, Başkent İletişim Bilimleri Akademi’sinde Diksiyon – Spikerlik -Sunuculuk eğitimi aldı.

aysun-çekiç-2

2007 yılından bu yana D Spor´da haftaiçi hergün ´Gece Haberi´ kuşağını ve yapımcılığını üstlendiği gündeme ilişkin ünlü konuklarıyla, ´Sportcenter´ programını sunuyor. Güzel sunucu severek yaptığı işiyle ilgili, ´Bu bir iş ve evet kadınlar da pekala yapabilir. Ben hayatın her alanında kadın elinin olması gerektiğini düşünüyorum ki görünmez bir şekilde öyle. Şiddete yönelen tribünlere bir bakın. Sizce kadın taraftar sayısı artsa manzara daha da yumuşayıp renklenmez mi? Günden güne aşıyoruz bu tip takıntılarımızı. Kadın renktir.´ diyor.

aysun-çekiç-3

aysun-çekiç-4

aysun-çekiç-5

aysun-çekiç-6

aysun-çekiç-7

aysun-çekiç-8

aysun-çekiç-9

aysun-çekiç-10

aysun-çekiç-11

aysun-çekiç-12

Etiketler: , , , , , ,

Yorumlar

 1. FİLİZ  

  HAYATIM BOYUNCA SPORUN İÇİNDEYİM.İMKAN VERİLİRSE SİZLERLE EĞİTİM ALARAK CALIŞMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM. TEŞEKKÜRLER

 2. ASLI ÖZİL  

  Bence daha da çoğalmalı spor konusunda bayan spiker sayısı çünkü Türkiye malesef bayanlara her konuda olduğu gibi bu konuda da bayanları hep arka plana atıp erkek egemenliğinden kaynaklanan bir haksızlığa uğratmıştır kadın ve iyi sunucuları bu konuda hiç teşvik etmemiştir nedense çok daha güzel olur bayanlar her yerde çoğalmalıdır turizm alanında ve diğer bütün profesyonel alanlarda önlerindeki engeller kaldırılmalıdır bir bir bol şans diliyorum bayan spor sunucularımıza çok iyi bir iş yapıyorlar bravo!

 3. aylin  

  BU ARADA ÇOK GÜZELSİNİZ KISKANANLAR ÇATLASIN

 4. Serap  

  Spor demek erkek demek değildir.. Ülkemizdeki herkes de bunun böyle olduğunun farkında bence. Ben 17 yaşındayım fakat kendimi bildim bileli sporla iç içeyim.. Basketbol ve voleybol oynamanın yanı sıra tam bir futbol tutkunuyum.. Bulunduğum her ortamda her ne kadar yadırgansam da sporu seviyorum.. Okul eğitimimi de buna göre yönlendirme çbasındayım.. Hayalim bir spor spikeri olmak.. Ama bugün ama yarın.. Birgün bu hayalimi gerçekleştireceğimden de hiç şüphem yok aslında. Sadece bunu daha erken yaşlarda gerçekleştirmek ve işin mutfağında mesleği öğrenmek isterdim. Bunun için de malesef ki tanıdıkları yardımı olması gerekiyor. Öyle bir olanağım olmadığı için yalnızca birgün frkedilmeyi umut ediyorum..

Yorum yazabilirsiniz.